Práce v kanceláři přináší i určitá rizika

Doporučujeme

Porovnání zdravotních dopadů: Vaporizéry versus kouření

V současnosti se mnoho lidí snaží přestat kouřit a...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Probuďte své tělo i mysl během dlouhých pracovních dní

Dlouhé pracovní dny bývají vyčerpávající nejen pro tělo, ale...

Atopický ekzém v dospělosti, jak ulevit pokožce a zamezit svědění?

Od narození až do dospělosti. Atopický ekzém s věkem nemizí,...

Pracujete-li v kanceláři již delší dobu, určitě jste na sobě odpozorovali nepříjemné změny. Tato práce může také za to, že vás často bolí hlava, cítíte se velmi zničeně nebo se nedokážete soustředit na sto procent.

Rozptyluje vás také klepání Rieker bot vaší kolegyně. I když se možná divíte, práce v kanceláři přináší určitá rizika. Jaké? To si řekneme. Resp. napíšeme…

Problémy se zrakem

Neustálé koukání na monitor způsobuje oslabení zraku, v nejhorším případě dochází k jeho úplné ztrátě. Proto čas, který trávíte doma, netravte u počítače, jak je tomu během pracovní doby. Vyhýbejte se i tabletům, mobilům, protože ani se nenadějete a oční lékařka vám řekne tu nejhorší diagnózu – glaukom. V tom lepším případě budete mít problémy „pouze“ s očním tlakem.

Bolavá páteř + karpální tunel

Příliš dlouhé sezení způsobuje tuhnutí šíje a extrémní bolesti v oblasti křížů. I samotní odborníci tvrdí, že každou hodinu bychom se měli protáhnout, pocvičit si. Zejména ti, kteří dělají nonstop za počítačem, trpí syndromem karpálního tunelu. Karpální tunel se obecně definuje jako problém přesilení zadního zápěstního svalu. Vyskytuje se zejména u žen, proto si dávejte maximální pozor a preventivně si nastudujte informace o tom, jak cvičit, když vás bolí zápěstí, resp. celá páteř. Nezapomínejte, že pokud jednou o zdraví přijdete, těžko se k němu opět dopracujete.

Confident businesswoman working on laptop at her workplace at modern office.Blurred background

Pokud nebudete vedle své práce cvičit, časem ztratíte citlivost v končetinách (něco na způsob neuropatických bolestí u diabetiků). Udělejte si harmonogram cvičení. Klidně i párkrát do týdne zajděte do posilovny, popřípadě se věnujte sportovním aktivitám. Dvojnásob to platí pro ty, kteří tráví u počítače přes osm hodin denně.

Práce v kanceláři je riziková. Proto si toto sezení u počítače ve svém volném čase kompenzujte pohybovými aktivitami. Když jste mladá, nebudete cítit žádné bolesti. Postupem času se však začnou objevovat a věřte, jestli ne, líbit se vám to nebude.

- Reklama -zeny