- Komerční sdělení -finance
DomůFitnessŠvihadlo jako povinný nástroj karantény. Dosáhněte s ním neuvěřitelné výsledky již za...

Švihadlo jako povinný nástroj karantény. Dosáhněte s ním neuvěřitelné výsledky již za pár dní

Milovali jsme ho jako děti – ale mnoho z nás na tuto lehkou, mimořádně praktickou pomůcku zejména při tvarování postavy, v dospělosti zanevřelo. Proč bychom se však měli k švihadlu vrátit?

Skákání přes švihadlo je na první pohled jednoduchou fyzickou aktivitou, které bez problémů zvládne i malé dítě. Ne nadarmo patří tento druh pohybu mezi oblíbené zejména na dětských hřištích. Faktem však je, že vzdávat bychom se ho neměli ani v dospělosti, právě naopak. Pokud toužíte po tom, abyste si postavu vytvarovali co nejrychleji – a to zejména v pohodlí vašeho domova, švihadlo by mělo být vaší první volbou.

Přečtěte si: Vytvarujte si krásné štíhlé nohy už za pár minut denně. Výsledek budete milovat

Nabízí více výhod než cvičení
O tom, že pravidelné skákání přes švihadlo dokáže spálit mnohem více kalorií než běh průměrnou rychlostí, se zřejmě bavit nemusíme. Mimo jiné však nabízí švihadlo mnohem více výhod, pro které se jednoduše vyplatí začít; dokáže zlepšit koordinaci našeho těla, posílí kardiovaskulární systém, zvýší kondici a vytrvalost a v neposlední řadě dokáže při správných kombinacích podpořit nejen spalování tuků, ale zároveň i tvarování svalů. Zní to jako sen, co řeknete?

Samozřejmě tak, jako při každé fyzické aktivitě, i při skákání přes švihadlo je třeba zvyšovat náročnost a aktivitu jistým způsobem obměňovat, jinak si naše tělo a svaly na daný pohyb zvyknou – a výsledky se dostaví pomaleji. Pokud jste nedočkavá a efekt chcete vidět co nejdříve, zkuste tento tréninkový plán:

Vydržte skákat na švihadle minutu vkusu. Ještě předtím, než se do toho pustíte, je třeba, abyste se pořádně rozcvičili – a pokud jste švihadlo delší dobu nevyužívali, nacvičte si skákání předtím. Skoky by totiž měly být plynulé a přirozené – aniž byste se klopýtali nebo špatně dopadali na chodidla.
Dejte si minutovou pauzu a následně zopakujte skákání zmnožno. Po tom samozřejmě zpátky nasleduje pauza.
Vyzkoušejte si skákání na jedné noze – na začátek vydržte 30 sekund. Nohy po stejně dlouhé přestávce prostřídejte. Časem ke skokům přidávejte dalších 5 sekund.

Fit woman with jump rope at home doing skipping workout

Pusťte se do variací, které si pamatujete z dětství. Skákání dozadu, do boků či s dvojitým otočením švihadla – kreativitě se meze nekladou. Pokud vám ze začátku příliš nejdou, vraťte se ke klasickým skokům. První trénink by měl trvat přibližně 10 minut s tím, že časem zvyšujeme náročnost – a trávíme se švihadlem více času.
​Pozor tak, jako při každé aktivitě, i při švihadle je třeba, abyste se na začátku rozcvičili. Chcete-li efekt urychlit, dopřejte si po tomto cvičení, které nastartuje svalstvo, ještě pár bříšků či dřepů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek