- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíKdy vaše tělo potřebuje zinek?

Kdy vaše tělo potřebuje zinek?

Víte, kdy vaše tělo potřebuje zvýšený a účinný přísun zinku? Přečtěte si nejčastější důvody a situace, kdy je čas na Zinkorot – účinnou kombinaci zinku a kyseliny orotové v jednom.

1. Zinek a podpora imunity

Zinek je druhým nejrozšířenějším minerálem v našem těle, i když se vyskytuje v opravdu malém množství. Když je jeho hladina v těle snížená, může se snížit vaše imunita.

Když máte v těle dostatek zinku, přispívá k normálnímu fungování imunitního systému. Z tohoto důvodu se při bolestech v krku nebo nachlazení doporučuje okamžitě zvýšit příjem vitaminu C a D a také zinku.

2. Zinek a vlasy

Zinek ve formě doplňků stravy je první volbou pro prevenci vypadávání vlasů a také pro zvýšené vypadávání vlasů.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování, protože zde může mít i opačný účinek. Nadbytek zinku se může projevit nadměrným vypadáváním vlasů.

3. Účinky zinku na pokožku

Poměrně vysoké zásoby zinku obsažené v kožních buňkách jsou důležité pro optimální hojení povrchových ran – popálenin, škrábanců nebo řezných ran.

Účinky zinku se využívají také při léčbě a hojení akné.

4. Zinek a zdravé nehty

Máte lámavé nehty, které se snadno lámou? Možná je to signál, že je třeba zvýšit příjem zinku. Odměnou vám budou silné a lesklé nehty.

5. Zinek pro optimální vývoj plodu

Stopový prvek zinek hraje důležitou roli také při růstu plodu, podporuje vývoj mozku a imunitního systému plodu. Jako bonus zabraňuje vzniku nevolnosti v těhotenství.

Těhotné ženy a nastávající maminky by si měly také pečlivě hlídat dostatek zinku ve svém těle.

Zinek má pro lidský organismus ještě další účinky, které jsou dostatečným důvodem pro jeho doplňování z pestré stravy nebo pomocí doplňků stravy.

Zinek pro vaše tělo

Zinkorot obsahuje kombinaci zinku a kyseliny orotové, která ideálně napomáhá vstřebávání zinku do těla. Používá se při prokázaném nedostatku zinku v lidském organismu.

Jedna tableta odpovídá maximální denní dávce zinku pro dospělého člověka. Mohou ji užívat dospělí a děti od 6 let (těhotné pouze po schválení lékařem).

O správném dávkování přípravku Zinkorot se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek