- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíCo všechno může ovlivnit kvalitu spánku?

Co všechno může ovlivnit kvalitu spánku?

Spánek je to, co potřebujeme, aby si náš organismus dostatečně odpočinul. Nedokážeme se ho vzdát, ale přece jen ho ve velké míře omezujeme, zejména kvůli pracovním povinnostem. Víte, co všechno může ovlivnit kvalitu spánku?

Televize

Někdo z vás si bez ní neumí představit usínání, ale víte o tom, že televize, ale i internet škodí? Odstraňte televizi, ale i počítač z ložnice. Tam nemají co hledat. Televize je známá tím, že stimuluje mozek a zabraňuje mozku vylučovat hormony pro spánek. Pokud nechcete pravidelně užívat léky na spaní, televizi co nejdříve odstraňte. Vždyť dávají tam něco, co by vás zaujalo?

Ruch z ulice

Tomuto se bohužel nevyhnete pokud bydlíte ve městě. Na vesnici, zejména v těch odlehlejších oblastech, můžete najít klid, ale ve městě ne. Ruch z ulice může také narušovat kvalitu vašeho spánku. Jakmile si lehnete do postele, soustřeďujete se na ruch a hluk z ulice – na zvuk aut, podgurážených lidí vracejících se ze zábavy, ale i štěkot psů. V tomto případě vám nepomůže ani to, že na každý šum se zvednete z postele, odhrnete žaluzie a budete hromžit.

Young mother lying in bed and reading stories to her kids before sleep

Vysoká nebo příliš nízká teplota v ložnici

Také teplota může ovlivnit ve výrazné míře kvalitu vašeho spánku. Přes letní měsíce, kdy teploty neklesají ani v noci se i přes zavřená okna nedokážeme dobře vyspat. Probudíme se na to, že nám z čela stéká pot a přes den i přes nainstalované síťky proti hmyzu nedokážeme vyvětrat. Přes zimu zase naopak. I přes otevřené radiátory se nedokážeme zahřát i když máme na nohou tlusté ponožky a ležíme pod tlustou přikrývkou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek