- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyŠtíhlejší stehna díky chůzi. Jaká pravidla je třeba dodržet, abyste viděli efekt?

Štíhlejší stehna díky chůzi. Jaká pravidla je třeba dodržet, abyste viděli efekt?

Stehna se řadí mezi nejčastější problémovou partu žen. Málokterá z nás je s jejich velikostí spokojena. Dopracovat k vámi vysněné velikosti se však můžete již prostřednictvím nejsnazšího pohybu – chůze.

Spalování kalorií probíhá při jakékoli činnosti, kterou přes den provádíme. Je však samozřejmé, že se kalorií zbavujeme více při fyzické aktivitě, než při sezení za televizí nebo počítačem. I když mnozí z nás věří mýtusu, že zhubneme jen při nadměrném sportovním výkonu, nejnovější průzkumy tuto možnost výrazně upravují.

Studie totiž ukázala, že lidé, kteří kráčeli rychlejší chůzí, spálili na jednu míli jen o přibližně 25 kalorií méně než profesionální běžec. To je sice rozdíl, ale faktem zůstává, že pokud nejste milovnicí běhu, nemusíte si bouchat hlavu o skříň. Rozdíl mezi těmito dvěma aktivitami je opravdu těsný, a tak se do nejoblíbenějšího individuálního sportu nemusíte přehánět. Stačí vám totiž procházky, ale k tomu, abyste viděli efekt, je třeba dodržet několik věcí.

Pozor na výdej kalorií
Tak jako při každém způsobu hubnutí, i zde platí jedno; výdej kalorií musí být větší, než jejich příjem. Pokud patří stehna do vaší rizikové partie a nadbytečné kalorie se projevují zejména tam, je třeba, abyste alespoň mírně upravili vaši stravu. Nemusíte se hned hodit na přísné diety, stačí, když obměníte své nezdravé zvyky za cosi zdravější návyky. Po procházce si tak nedopřejte sladký croissant či balík lupínků, ale tvaroh nebo vydatného tuňáka.

Pair of legs walking on a trail in nature towards the light

K tomu, aby měla rychlá chůze efekt a prokázala se zejména na vašich nohou, je nutná samozřejmě pravidelnost. Opakovat byste ji ze začátku měli alespoň 3x týdně po dobu 30 minut. Pozor, pokud chcete vidět výsledky o něco dříve, přidejte do kroku – jako byste někam spěchali. Toto tempo může být pro vás na začátku zvláštní, ale po čase si zvyknete.

Pro co nejlepší efekt byste však trasy měli obměňovat. Neprocházejte se jen po rovném chodníku, právě naopak, volte trasy s mírným stoupáním a se sklony. Pokud navštěvujete fitness centrum, běžící pás si nastavte s co největším stoupáním a přidejte do kroku. Základem by pro vás mimochodem mělo být denně 10 tisíc kroků.

Sdílej

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek